Logo
Wydrukuj tę stronę

Boże Narodzenie w Atyrau Wyróżniony

Boże Narodzenie w Atyrau

Pochwalony Jezus Chrystus! Minął czas przedświątecznych przygotowań, minęły święta Bożego Narodzenia, minął kolejny rok... Ale Boże Narodzenie jest zawsze w nas gdy się dzielimy Bogiem, naszym życiem z drugim człowiekiem. Dlatego z radością chcemy podzielić się z Siostrami i wszystkimi czytelnikami jak w tym roku nasza Wspólnota przeżywała święta Bożego Narodzenia na Atyrauskiej ziemi.

Już od listopada zaczął się intensywny czas przygotowań Bożonarodzeniowych scenek (pisze scenek bo przygotowaliśmy 2 różne) i prób chóru, który zebrał się specjalnie by jeszcze radośniej przeżywać narodziny Jezusa. Nasza młodzież bardzo się postarała i mocno zaangażowała . Ale może najpierw o tym jak my siostry uczestniczyłyśmy w tych zewnętrznych przygotowaniach.

W dniach 16-17 grudnia odbyło się u nas w parafii bożonarodzeniowe spotkanie Administratury apostolskiej w Atyrau. Brało w nim udział ośmiu kapłanów, czworo wolontariuszy, nasze siostry z Uralska i my wraz z naszą aspirantką Anastazją. Oczywiście celem było siostrzano – braterskie spotkanie przy wigilijnym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych polskich potraw oraz zwyczajów kolędowania i dzielenia się opłatkiem. W dniu 23.12 zasiedliśmy po raz drugi do wigilijnego stołu tym razem w naszej kapłańsko – siostrzanej wspólnocie, a to z tego powodu że Ksiądz Proboszcz opuszczał nas by w czasie świąt posługiwać w oddalonej o 230 km parafii w Kulsarach. Natomiast w Wigilię 24.12. zasiadłyśmy do wieczerzy wigilijnej już we własnym gronie s.M Zofia, s.M Zyta i aspirantka Anastazja. Po kolacji pojechałyśmy odwiedzić naszego parafianina, podzielić się z Nim opłatkiem i wspólnie pokolędować. Potem poszliśmy na parafie gdzie spotkała się młodzież w oczekiwaniu na Pasterkę. Przed północą Kościół był wypełniony po brzegi…. O 23.30 młodzież przedstawiła scenkę o nawróconej babuszce i jej wnuczce która brała czynny udział przy parafii w przygotowaniach do Bożego Narodzenia, i która modliła się za swoją babcię by ta uwierzyła w przyjście Zbawiciela na świat w Betlejem. W scenariusz były wplecione scenki pokazujące wydarzenia jakie towarzyszyły narodzinom Jezusa. Po skończonej scence została uroczyście wniesiona figurka Jezusa do żłóbka i rozpoczęła się Eucharystia. Kolejnym punktem świętowania Bożego Narodzenia w naszej parafii był koncert kolęd który odbył się 28.12 w święto Świętej Rodziny. Zostały wykonane kolędy w różnych językach rosyjskim, polskim, niemieckim, angielskim, włoskim. Po koncercie przedłużyliśmy nasze świętowanie zapraszając wszystkich obecnych na tzw. czajopicie. Dzień 4.01 okazał się dla nas bardzo pracowitym dniem o godz. 11 przed Eucharystią młodzież przedstawiła Jasełka, które zostały specjalnie napisane i wyreżyserowane przez pana Ażdara. Skomponował On tak tekst, by można było je z powodzeniem przedstawić w naszym centrum młodzieżowo - dziecięcym co też uczyniliśmy po południu. Na widowni zasiadły dzieci i ich rodzice wyznania muzułmańskiego, prawosławnego i katolickiego. Radości było co niemiara gdy po scence św. Mikołaj i wszyscy biorący w niej udział wręczali dzieciom podarki. Tak wyglądała nasza ewangelizacja w święta Bożego Narodzenia 2014 roku.

Serdecznie pozdrawiamy Kochane Siostry i czytelników naszej strony internetowej. Dziękujemy za modlitwę wspierającą naszą działalność misyjną na kazachstańskiej ziemi i dziękujemy za wszelkie przejawy pamięci i dary materialne. Odwzajemniamy się codzienną modlitwą starając się dawać dobre świadectwo elżbietańskiej miłości na Atyrauskiej ziemii.

Z serdecznymi pozdrowieniami siostry z Atyrau.

Zachęcamy wszystkich do zaglądnięcia do foto galerii.

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety © 2013 All rights reserved.